משרדנו מספק שירותי גישור לאנשים המעוניינים לנסות ולסיים את הסכסוך ביניהם בדרך זו, בתחומי ביטוח, נזיקין, רשלנות רפואית ומשפט אזרחי. הליכי הגישור נערכים על ידי עו"ד אלי לוטן, המתמחה בתחום הביטוח והנזיקין  והינו מגשר מוסמך משנת 1999, מראשוני המגשרים בארץ. עו"ד לוטן ערך וניהל עד היום למעלה מ-2,000 גישורים ופגישות מהו"ת עם אחוזי הצלחה גבוהים מאד, והוא משלב בגישורים שהוא עורך, ידע וניסיון מקצועי כעו"ד בתחום הביטוח והנזיקין. עו"ד לוטן משמש גם כמגשר מהו"ת של בתי המשפט בתחום הנזיקין והביטוח.

"גישור אינו רק מקצוע. זו פילוסופיית חיים"

"ביסודו מונחת הגישה לפיה בבסיס חיינו – האישיים, הלאומיים והבינלאומיים – מונחת ההסכמה" (פרופ' אהרון ברק, נשיא בית המשפט העליון בדימוס).

גישור הינו הליך שיטתי לפתרון מחלוקות בהסכמה באמצעות צד שלישי ניטראלי – המגשר. תפקידו של המגשר הוא לסייע לצדדים לנהל משא ומתן על מנת ליישב את הסכסוך ביניהם, באופן העונה בצורה מיטבית, על האינטרסים שלהם ואף כזה שיכול לאפשר המשך עבודה משותפת או קיום יחסים תקינים. המגשר מסייע לתהליך התקשורת ולהבנה בין הצדדים תוך שימוש במיומנויות תקשורת ושכנוע. הוא אינו מחליט עבור הצדדים ואין בסמכותו לכפות עליהם פתרון.

בתי המשפט מעודדים הליכי גישור

בשנים האחרונות הליך הגישור הולך ותופס מקום חשוב ומרכזי כדרך ליישוב סכסוכים מחוץ לבית המשפט. בתי המשפט מעודדים פתרון סכסוכים באמצעות הפניית הצדדים לישיבת מהו"ת (מידע, היכרות ותיאום) אצל מגשרים מוסמכים בתביעות כספיות אזרחיות בסכום העולה על 75,000 ₪. מטרת פגישה זו היא לאפשר לצדדים להתוודע להליך הגישור ולבחון את האפשרות לפתרון הסכסוך בדרך זו.

למה כדאי ליישב סכסוכים באמצעות גישור?

  • הגישור הינו הליך קל ונעים המתקיים באווירה טובה יחסית, בוודאי בהשוואה להליך בבית המשפט.
  • הגישור מציע מענה לכל סוגי המחלוקות והסכסוכים.
  • הליך הגישור קצר יותר.
  • הליך הגישור זול יותר.
  • בד"כ בגישור מוצאים הצדדים פתרונות טובים ויצירתיים יותר מאלו המועלים בבית המשפט.
  • במידה וטרם נפתח הליך משפטי בבית המשפט, מהווה ההסכמה המתקבלת בהליך גישור חוזה מחייב בין הצדדים.
  • במידה וכבר החלו הליכים בבית המשפט, ההסכמה מסיימת את ההליך השיפוטי בפסק דין.
  • על הליך הגישור חל חיסיון מלא. המגשר אינו יכול להעיד בבית משפט.

אם אתם מעוניינים בגישור כאלטרנטיבה אפקטיבית ונעימה להליך משפטי, משרדנו עומד לשירותכם ומציע לכם גישור מקצועי, איכותי ובאווירה נעימה, על מנת להביא ליישוב המחלוקות שביניכם באופן מכובד, הוגן ומהיר.