למשרדנו ניסיון של 20 שנה והישגים מרשימים בתחום הרשלנות הרפואית – תחום ייחודי ומורכב, שהעיסוק בו דורש מומחיות, ידע וניסיון.

השירות שלנו מתחיל בשלבים המוקדמים ביותר – עם עליית חשד למקרה של רשלנות רפואית, ונמשך בשלבי איסוף הראיות, הגשת התביעה במועד המתאים וניהול ההליך עד לקבלת פיצויים.

מטבע הדברים, ניהול תביעות רשלנות רפואית מחייב הכרה מושלמת של החוק ובדיקה מקפת של פסיקות במקרים דומים, לצד לווי של המומחה המקצועי-רפואי המתאים ביותר למקרה. משרדנו הוא  החוליה המקשרת בין המומחה המקצועי, דרישות החוק והנפגע.

במהלך השנים הגענו להישגים מרשימים בהתמחות זו. כך, למשל, בתיק בו ייצגנו, נקבע לראשונה בישראל כי הימנעות רופא בקופת חולים מיידוע מטופל על קיומה של אלטרנטיבה רפואית, שניתן להשיגה באופן פרטי ולא במסגרת קופת החולים, הינה רשלנות רפואית.

מי זכאי לפיצוי בעקבות טעות שבוצעה על ידי רופא?

כל בעל מקצוע מועד לטעות מדי פעם. למרבה הצער, לטעויות של רופאים עשויות להיות השלכות קשות ביותר על המטופלים, עד כדי גרימת מוות או נכות. רשלנות רפואית היא
טעות רפואית שאיננה סבירה, כלומר טעות שרופא סביר לא היה עושה. במידה וטעות רפואית רשלנית גרמה לנזק, זכאי המטופל, על פי חוק, לקבל פיצוי כספי.

חשוב לציין כי בתי המשפט ממעטים להתערב בנושאים הקשורים בשיקול דעת רפואי "טהור", כגון בחירה באחת משתי פרוצדורות רפואיות מוכרות, מקובלות ומיושמות, אך יהיו מוכנים לבקר את שיקול דעתו של הרופא או של צוות המוסד הרפואי בנושאים כגון הימנעות מעריכת בדיקות נחוצות או שימוש בציוד רפואי בלתי מתאים.

למשרדנו ניסיון רב בתחום הרשלנות הרפואית בהריון ולידה

תחום הרשלנות הרפואית בהריון ולידה מהווה אחוז גבוה ביותר מתוך סך מקרי הרשלנות הרפואית. מגוון הטעויות הנעשות בהקשרים אלה הינו עצום, החל מן השלב של טרם ההתעברות וכלה בשלב של הלידה עצמה ואף לאחריה, והנפגעים הפוטנציאלים הם האם והעובר/עוברים.

לדוגמה:

  • ייעוץ גנטי רשלני שתוצאתו לידת ילד בעל מום
  • רשלנות באבחון מום בעובר במהלך בדיקת אולטרא סאונד.
  • הימנעות מביצוע ניתוח קיסרי בנסיבות בהן נדרש ביצועו שתוצאתה לידת ילד בעל מום.
  • רשלנות באופן ביצוע ניתוח קיסרי וכתוצאה מכך גרימת נכות ליולדת.

המומחיות שלנו בתביעות מסוג זה מאפשרת היערכות מיידית לטיפול בתביעה, תוך איסוף הראיות הרלבנטיות ויצירת הקשר המקצועי עם רופאים מהשורה הראשונה לצורך הוכחת הרשלנות. התמחותנו בתחום הרשלנות הרפואית בהריון ולידה הובילה להצלחות מוכחות בשטח. לדוגמה – בתביעה שבה ייצגנו ושהגיעה לדיון בבית המשפט העליון, ניתן פסק דין עקרוני וחדשני, ע"י הרכב מורחב של שבעה שופטים, שקבע כי להורים קיימת עילת תביעה בגין "הולדה בעוולה", במסגרתה ניתן לקבל פיצויים.

לסיפורי הצלחה נוספים שחווינו בתחום הרשלנות הרפואית – לחצו כאן